Területi Szakmatámogatási Rendszer Vas és Zala vármegye

Szenvednek és szenvedtetnek – ADHD szakmai nap

Zalaegerszegi Család- és Gyermekjóléti Központ szakmatámogató munkatársa, Tóth Zsuzsanna által szervezett szakmai nap témája az érintett szakemberek részéről is folyamatos tanulást kívánó figyelemhiányos hiperaktivitás-zavar volt. A rendezvény vendégei a jelenséget és kezelését öt aspektusból, interdiszciplináris megközelítésben láthatták: pszichiátriai-pszichológiai, rendszerterápiás és kiegészítő terápiás, pedagógiai és gyógypedagógiai, szociális és művészetterápiás tárgyú előadásokat hallhattak. A szakmai konferencia célja volt, hogy hozzájáruljon a szakmai gondolkodás és az együttműködés fejlődéséhez.

A rendezvény klinikai szakpszichológus előadója a jelenséget a gyermekpszichiátriai gondozás szemszögéből mutatta be. Előadásában a gyógyszeres kezelés típusai és a kezeletlen ADHD vonzatai – társuló megbetegedések, hosszú távú személyiséget romboló hatások – jelentek meg hangsúlyosan.

A családterapeuta szakember előadásában a jelenség családterápiás vonatkozásait és a családban is alkalmazható kiegészítő terápiák – étrend, mozgás – szerepét ismertette. A családterápiás vonatkozások közül kiemelte a családtagok, közte az érintett gyermek pszichoedukációját, mint a terápia alapvető elemét. Az előadás vázolta a transzgenerációs minták megjelenésének hatásait a családi dinamikára.

Az ADHD kezelésében ugyancsak érintett oktatás oldaláról szaktanácsadó-mesterpedagógus volt előadója a rendezvénynek, aki a pályája során a témában – szülőkkel, gyermekekkel, pedagógusokkal való együttműködése alatt – szerzett sokéves tapasztalatait mutatta be előadásában, esetismertetőiben.

pszichopedagógus szakember beszédében az érintett gyermekekkel a közoktatási intézményben megvalósítható terápiás lehetőségekbe nyújtott betekintést.

A szervező intézmény szakmatámogató munkatársa előadása fókuszában az érintett családok mindennapjainak bemutatása és a szociális munkás gondozási folyamatban betöltött szerepe, tapasztalatai és lehetőségei voltak. Az előadása zárásaként egy érintett háromgyermekes édesanyával készült interjú részleteit osztotta meg a vendégekkel.

A szakmai nap zárásaként művészetterapeuta szakemberrel készített riportot tekintették meg a program vendégei. A művészetterápia összehangolja a művészet kifejező eszközeit és a terápiás hatótényezőket, a kreativitásra, szabad önkifejezésre, biztonságos és bizalmas környezetre helyezi a hangsúlyt. A terápia nagy előnye, hogy csoportban is zajlik, amelynek miliője, kommunikációs rendszere és légköre támasz és szabályozó közeg a figyelemhiányos hiperaktivitás-zavarral érintett gyermek számára.

Related Post

Nyitórendezvény – Az első lépésekNyitórendezvény – Az első lépések

Zalaegerszegen a Megyeházán tartotta Konzorciumunk a nyitórendezvényét 2021. november 18. napján, amelyre meghívást kapott Zala és Vas megye több szolgáltatója a gyermekjóléti alapellátás, szociális alap- , és szociális szakosított ellátás területéről. A rendezvény célja a szolgáltatók tájékoztatása volt a területi szakmatámogatási rendszerről, a szakmatámogatási megbízatást kapott Konzorciumunkról, valamint a megbízatás ...

„A család- és gyermekjóléti szolgálatok feladatellátása a változó jogszabályi környezetben” – szakmai műhely Zala megyei család- és gyermekjóléti szolgálatok részvételével„A család- és gyermekjóléti szolgálatok feladatellátása a változó jogszabályi környezetben” – szakmai műhely Zala megyei család- és gyermekjóléti szolgálatok részvételével

A „Szakmafejlesztési és szakmatámogatási rendszer kialakítása Vas és Zala” megyében pályázat megvalósításának újabb állomása volt konzorciumi partnerünk, a Zalaegerszegi Család- és Gyermekjóléti Központ szervezésében 2022. március 23. napján Zalaegerszegen lebonyolított szakmai műhely. A műhelyen résztvevők megismerhették a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet területi szakmatámogatási rendszer kialakítására vonatkozó elképzelését és a ...