„Az intézmények közötti együttműködés módja, szerepe, fontossága a fogyatékos személyek nappali ellátásában” című szakmai műhelyére várta a Fogyatékos Embereket Segítő Szolgáltatások munkatársa Vas és Zala vármegye szolgáltatóit 2024. szeptember 10-én.
A találkozó célja az volt, hogy képet adjon az intézmények együttműködési rendszereiről, és hogy ezek az együttműködési rendszerek milyen módon tudják segíteni a mindennapi feladatellátást?
A műhely beszélgetésen megállapításra került, hogy a közös fenntartó alá tartozó intézmények működése úgy tartható fenn hatékonyan, ha a társintézmények segítik egymás működését.
A támogatott lakhatást nyújtó intézmények működtetése igényli a legtöbb közreműködést, hiszen itt egy szolgáltatási gyűrű kialakítása szükséges. Ebben az esetben alapvető feltétel az ügyfelek köré szervezett szolgáltatások összehangolása.

Az intézmények olyan együttműködésekről is beszámoltak, amelyeket külső szolgáltatókkal pl.: MÁV/Volán társaságokkal alakítottak ki annak érdekében, hogy az ügyfelek elérjék a megfelelő szolgáltatásokat.
A személyes részvételen alapuló szakmai rendezvények, tanácskozások, találkozók, foglalkoztatói vásárok, nagyszerű alkalmat kínálnak a gyakorlati kérdések megbeszélésére, lehetőséget teremtenek arra, hogy megismerjék egymás jó gyakorlatát. A szakmai műhelyen jelen lévők elmondták, hogy szívesen vesznek részt egymás rendezvényein, közös kulturális, vagy sporteseményeken, ahol az ellátottak is megismerhetik a különböző intézményekből érkező társaikat.
A műhely tapasztalata, hogy a szolgáltatók nyitottak az együttműködésekre, folyamatosan keresik a lehetőségeket a közös találkozókra, fontosnak tartják a tapasztalatok megosztását.
lesztésben, ma már segítő és módszertani feladatokat is ellát a Zala és Vas vármegyék területén működő 353 falugondnoki és 13 tanyagondnoki szolgáltatás körében.