Területi Szakmatámogatási Rendszer Vas és Zala vármegye

Felmérés Vas és Zala vármegye ellátórendszeréről

Konzorciumunk az Emberi Erőforrások Minisztériuma felkérésére a Slachta Margit Nemzeti Szociálpolitikai Intézet által meghirdetett, területi szakmatámogatási rendszer létrehozását célzó pályázatra benyújtott szakmai tervében vállalta, hogy Vas és Zala vármegye ellátórendszerének sajátosságairól információt gyűjt és az információkat összesíti, értékeli.

Az adatgyűjtést szolgáló online kérdőívünket a szolgáltatók 2022. április hónapban kapták meg. Az első körös adatfelvételt egy újabb felkérés követte 2022. május hónapban a felmérésben való részvételi arány növelése érdekében.

Kérdőívünk kérdései a szolgáltatások általános működési feltételeinek, a működés nehézségeinek, a szolgáltatók szolgáltatás nyújtását meghatározó szabályozókkal, a működés gyakorlatát támogató dokumentumokkal kapcsolatos véleményének, a szakmai támogatás elérését célzó szokásaiknak és a szakmatámogatási igényeiknek a megismerésére irányultak.

A kérdőív a szolgáltatások általános működési feltételei közül a szolgáltatás bejegyzésének időbeli hatályára, az ideiglenes és a határozott időre szóló működési engedély okára, a szolgáltatás személyi feltételeire, a személyi feltételek biztosításával kapcsolatos nehézségekre – szakemberhiány, fluktuáció, szakképzettség hiánya -, és a szolgáltatás kihasználtságára kérdezett rá.

A kutatásnak fontos szerepet szánt a Konzorcium a szakmatámogatási megbízatás gyakorlati megvalósításának szervezésében. A beérkezett válaszokból a két vármegye szolgáltatóinak a jogi szabályozás, a szakmai munkát támogató ajánlások naprakészségével, a szakmai műhelyek hasznosságával, szükségességével kapcsolatos véleményét kívánta megismerni. Fontosnak láttuk feltérképezni, hogy a szolgáltatók milyen módszereket választanak a napi működés során a szakmai nehézségeik megoldására, és ezen belül mennyien részesítik előnyben az azonos szolgáltatást nyújtóval való közös gondolkodást. A kérdőívben több lehetőség közül választhatott a kitöltő annak közlésére, hogy mit vár el leginkább a módszertantól.

A kérdőív utolsó kérdéseiben a kutatásban közreműködő a szolgáltatását érintően saját válaszként fejthette ki véleményét arról, hogy mit tart erősségének, gyengeségének és milyen lehetőséget lát szolgáltatása fejlesztésére.

Köszönjük közreműködésüket a kutatásunk megvalósulásában.

A kutatásunk eredményéről szóló beszámoló ide kattintva érhető el.

Related Post

Kábítószerhasználó fiatalok: az elterelés folyamata, a szakmai együttműködés lehetőségei – műhelybeszámolóKábítószerhasználó fiatalok: az elterelés folyamata, a szakmai együttműködés lehetőségei – műhelybeszámoló

Kábítószerhasználó fiatalok: az elterelés folyamata, a szakmai együttműködés lehetőségei - műhelybeszámoló A Pálos Károly Szociális Szolgáltató Központ és Gyermekjóléti Szolgálat az elterelés folyamatát a középpontjába helyező műhelyére várta a Vas vármegyei család- és gyermekjóléti szolgáltatók munkatársait. ...

Beszámoló szakmai műhelyről – március 26Beszámoló szakmai műhelyről – március 26

A Zalaegerszegi Család- és Gyermekjóléti Központ 2024. március 26-án bonyolította le a Zala vármegyei család- és gyermekjóléti szolgáltatást nyújtó intézmények munkatársainak népszerű szakmai műhelyét, amelynek témája a változó családi helyzetekben – krízis kialakulása, válás, családon belüli erőszak - élő gyermek volt. A műhelyen klinikai szakpszichológus szakember mutatta be gyakorlatorientált fókuszú előadásában, ...